Kelios priežiūros taisyklės ir orkaitė ar kepsninė atrodys kaip nauja

Kelios priežiūros taisyklės ir orkaitė ar kepsninė atrodys kaip nauja

Lietuvių pamėgtos keraminės kamado tipo kepsninės yra naudojamos kone ištisus metus. Tiesa, kad šis pirkinys tarnautų be priekaištų, juo būtina tinkamai pasirūpinti: ne tik pradedantieji, bet ir patyrę grilintojai turėtų prisiminti keletą itin svarbių kepsninės priežiūros taisyklių.

„Kamado BONO“ įkūrėjas Tomas Petryla priminė, jog, susiruošus valyti keraminę kamado tipo kepsninę, reikia nuvalyti ne tik jos korpusą, padėklus, sklendę, tačiau būtina prižiūrėti ir vidines kepsninės dalis: groteles, deflektorius, dėl geresnio oro pratakumo būtina išvalyti pelenus. Be to, švarioje kepsninėje maistas kepa tolygiau.

Kasdieniam kepsninės valymui reikia labai nedaug – kokybiško vielinio šepečio, skirto grotelėms. Ką būtina prisiminti – jos valomos karštos prieš kepimą arba iš karto po jo. Retesniam, tačiau rimtesniam kepsninės valymui, jau reikalingos efektyvios cheminės priemonės, kurios sutrumpina valymo procesą, lengvai ištirpdo prilipusius riebalus, sėkmingai pašalina maisto likučius.

„Kamado tipo kepsninės yra daugiafunkciai įrenginiai. Tai – nesezoniška prekė, todėl orai jos veikimui jokios įtakos neturi. Kepsninės vienodai valomos tiek vasarą, tiek šaltuoju sezonu. Žiemą ją labai svarbu uždengti specialiu dangalu, taip nuo aplinkos poveikio apsaugant medines ir metalines kepsninės dalis, – priminė T. Petryla. – Kokias priemones pasirinkti, kiekvienas sprendžia pats.

Taip padarėme ir mes, išbandėme keletą, džiaugiamės atradę „bio-chem“ valiklius, kurie tikrai veikia. Tai – labai efektyvios priemonės. Dėl šios priežasties šie valikliai papildė ir mūsų parduodamų prekių asortimentą.“

Profesionalios priemonės pritaikytos naudojimui namuose

Paviršių valymo sprendimus namams ir pramonei siūlančios bendrovės „Bio Circle Balticum“ vyr. chemikas-technologas Lukas Žarnauskas patvirtino – pridegę riebalai, keliantys daugiausia galvos skausmo, pašalinami itin sunkiai, jie ypač atsparūs cheminėms medžiagoms.

„Mums, pritaikius pramonės sektoriuje sukauptą praktiką, pavyko sukurti efektyvią priemonę orkaičių ir kepsninių valymui buityje. Išmokus valiklį naudoti teisingai, galima pasiekti puikių rezultatų“, – neabejoja pašnekovas.

Koncentruotas valiklis be fosfatų ir tirpiklių – „Smoke Resin Remover“ – puikiai tinka grilių vidaus, rūkyklų, kepsninių grotelių valymui nuo įsisenėjusių ir pridegusių riebalų.

Šios aktyvios valymo ir riebalų šalinimo putos – stiprus koncentratas, todėl gali būti skiedžiamas vandeniu santykiu 1:20. Minėto valiklio sudėtyje esantys priedai padeda valymo putoms prisitvirtinti prie valomo paviršiaus ir ištirpdyti nešvarumus, kuriuos belieka nuvalyti švaria šluoste.

Specialistas pataria stipriai užterštas kepsninių groteles valyti jas mirkant, tuomet aktyvios medžiagos intensyviau ir tolygiau veikia užterštumą, todėl degėsiai ir nešvarumai atsipalaiduoja nuo paviršiaus, o po mirkymo belieka groteles gerai nuskalauti vandeniu.

Valymas – be grėsmės sveikatai

Net jeigu valiklio sudėtis ir atrodo saugi, tačiau apsaugos priemonių pamiršti nevalia. Valymo priemonės skirtos nuvalyti riebalus, įsisenėjusius nešvarumus nuo paviršių, o ne nuo jūsų rankų odos.

Chemiko žodžiais, kiekvienuose namuose būtinos vienkartinės nitrilinės pirštinės bei rekomenduojami apsauginiai akiniai – šių apsaugos priemonių negalima pamiršti naudojant bet kokius cheminius valiklius, ypač skirtus profesionaliems vartotojams. Mat tokių valiklių koncentracija įprastai yra didesnė, tačiau jie efektyvesni. Pirštinių naudojimas gali apsaugoti nuo odos sudirginimo, išsausėjimo ar net susižeidimo. Jeigu ant rankų turite nedidelių žaizdelių – įtrūkimų ar įsipjovimų, tokiu atveju apsisaugosite nuo bakterijų, kurios gali pakliūti ant odos valant užterštus paviršius.

Dar vienas pašnekovo patarimas – jeigu nėra galimybės išvėdinti patalpos, panaudojus cheminius valiklius, tada juos geriau ne purkšti ant užteršto paviršiaus, o tepti teptuku, prieš tai įsipylus į atskirą talpą. Rezultatas bus toks pat geras, tačiau cheminės priemonės neįkvėpsite ir skalsiau ją naudosite.

„Linkiu cheminius valiklius naudoti saikingai, saugiai ir pasiekti efektyviausią valymo rezultatą“, – sakė L. Žarnauskas.

 

Šaltinis: https://www.lrytas.lt/bustas/pasidaryk-pats/2021/10/28/news/tik-kelios-prieziuros-taisykles-ir-orkaite-ar-kepsnine-atrodys-kaip-nauja-ilgai-vargti-neteks-21226138